Consell Comarcal del Baix Empordà Accés ràpid a les àrees del Consell Comarcal
   
Català Castellano English Deutsche Deutsche
Situation géographique Territoire et ressources Tourisme actif Culture Gastronomie Hébergement Agenda d'activités Recommandations Publications Qualité
Fëtes patronales

JANVIER
Colomers
- Saint-Sébastien - 4e week-end
Monells - Saint-Burget - 4e week-end
Garrigoles - Les Olives - 4e semaine
Rupià - 4e semaine
Regencós - Saint-Vincent - 4e week-end
Verges - Saint-Julien - 1er week-end
Fermes de Pals - Petite fête - 4e week-end
Antoine Abbé (Estartit) - 3e Dimanche

FÉVRIER
Carnaval des municipalités
- Février-Mars

AVRIL
Bellcaire d’Empordà
- Divina Pastora - 15 jours après Pâques
Regencós - Petite fête - 4e week-end

MAI
Solius
- Saint Baldiri - 4e Dimanche
Cruïlles - Saint-Ponce - 2e week-end
Llabià - Fontanilles - Dernière week-end
La Pera - Fête Patronale de la Trinité - Dimanche suivant la Pentecôte
Serra de Daró - 1er Dimanche
Sta Cristina d’Aro - Petite Fête de la Sainte-Croix - 1er Dimanche
Palau Sator - Dernière Samedi

JUIN
Begur
- Saint Pierre - Le 29
Palafrugell - Saint Pierre - Le 29
Foixà - Saint Jean - Le 24
Tallada d’Empordà - Dernier week-end
Vilopriu - Saint Pierre - Le 29
Palamós - Saint Jean - Les 21-26
Platja d'Aro - Saint Jean - Le 23
Vulpellac - Saint Jean - Le 23

JUILLET
Albons
- Saint-Jacques - Le 25
Calonge - 2e Samedi
Fonolleres - Parlavà - Les 12 et 13
Fontanilles - Saint Martin - 1er samedi
Fonteta (Forallac) - 2e week-end
Gualta - Les 30 et 31
Estartit - Le 26
Mont-ras - Saint Jacques - Week-end le plus proche du 25
Palafrugell - Sainte Marguerite - Les 19-21
Rupià - Sainte Marguerite - Dimanche le plus proche du 20
Sant Feliu et Sant Julià de Boada - Dernière Samedi 
Sant Feliu de Guíxols - Dernier week- end et premiers jours d’août
Sainte Cristina (Corçà) - Le 24
Saint Climent - Tor - 2e Dimanche
Ultramort - 1er week- end
Sainte Magdeleine - Ullà - Dimanche le plus près du 22

AOÛT
Bellcaire d’Empordà
- Saint Jean le Décapité - Les 29 et 30
La Bisbal d’Empordà - Fête Patronale de La Bisbal - Du 14 au 18
Esclanyà (Begur) - Premier week-end
Garrigoles - Baix Empordà - Dernier week-end
Gaüses (Vilopriu) - Le 15
Llafranc (Palafrugell) - Sainte Rose - Dernière semaine
Llofriu (Palafrugell) - Avant-dernière semaine
Monells (Cruïlles) - Saint Genis - 4e Week-end
Pals - Saint-Domingue - 1re quinzaine
Parlavà - Saint Félix - Le 1er et le 2e
Peratallada (Forallac) - Les 6 et 7
Platja d’Aro - Fête Patronale d’Eté Castell - Du 14 au 17
Sant Antoni de Calonge - Saint Loup - Dernier week-end
Palamós - Sant Joan de Palamós - 1er week-end
Foixà - Saint Laurent - 2e Samedi
La Bisbal d’Empordà - Sanit Pol de la Bisbal - Le 3
Tallada - Sainte Marie - La Le 15
Tamariu (Palafrugell) - Sainte Marie - Le 15
Torroella de Montgrí - Saint Genis - Le 25
Ullastret - Saint Laurent - Les 10 et 11
Vulpellac (Forallac) - Les 19 et 20
Vilopriu - 2e week-end (Le 1er s'il coïncide avec les 15)
Marenyà - 1er week-end
Púbol (La Pera) - Le 15

SEPTEMBRE
Begur
- Sainte Reparada - 3e week-end
Canapost (Forallac) - 2e Samedi
La Tallada - Canet de la Tallada - Week-end le plus proche du 21
Corçà - Casavells et Matajudaica - Le 8
Castell-Platja d’Aro - Castell d'Aro - Les 5 et 10
Colomers - Fête Patronale de Saint-Telme - Le 11
Cruïlles - Saint Miquel de Cruïlles - 1er dimanche
Fontclara (Palau-sator) - Moyens-fin de moi
Pals - Fermes de Pals - Les 8 et 9
La Pera - Púbol - 1re semaine
Santa Cristina d’Aro - Romanyà de la Selva - 1re quinzaine
Forallac - Sant Climent de Peralta - Les 6 et 7
Palamós - Sant Joan de Palamós - 1er week-end
Sant Sadurní de l'Heura - Cruïlles - Fëtes Patronales - 3e week-end
Torrent - Dernier week-end
Ullà - Vierge de la Fosa - Le 8
Valldevià - Vilopriu - Saint Matthieu - Le 21
Vall Llobrega - Saint Matthieu - Les 21 et 22
Verges - Fête Patronale du Rosaire - 2e ou 3e semaine
Vilopriu - Petite Fête d’Automne - 2e quinzaine

OCTOBRE
Albons
- Petite fête de Saint-Grave - 2e semaine
La Bisbal d’Empordà - Castell d’Empordà - Les 10 et 11
Corçà - Fête Patronale d’Hiver - 1re semaine
Fitor (Forallac) - 2e quinzaine
La Sala - Foixà - 1er Dimanche

NOVEMBRE
Calonge-Sant Antoni
- Saint Martin - Le 11
Corçà - Cassà de Pelràs - 2e ou 3e Dimanche
Jafre - Saint Martin -  Le 11
Garrigoles - Saint-Saturnin - Le 29
Jafre - Saint Martin - Le 11
Palafrugell - Petite Fête de la Saint Martin - Le 11
La Pera - Pedrinyà - 4e semaine
Serra de Daró - Saint Iscle - 3e week-end
Cruïlles - Sant Sadurní de l’Heura - Le 29
La Tallada - Tor - 4e week-end

DÉCEMBRE
L’Estartit
- Sainte Lucie - Le 13
Cruïlles - Petite Fëte de Sainte Eulalie - 2e week-end
Ultramort - Le 10


rutes GPS Baix Empordà
Activitats
Més informació


Consell Comarcal del Baix Empordà
C/Tarongers, 12 · Tel. 972 642 310 · 17100 La Bisbal d'Empordà · turisme@baixemporda.cat - Google+
© 2006-2007 Consell Comarcal del Baix Empordà
disseny web comunicatek
Aquesta acció està subvencionada pel Servei Públic d’Ocupació de Catalunya en el marc dels Programes de suport al desenvolupament local