Consell Comarcal del Baix Empordà Accés ràpid a les àrees del Consell Comarcal
   
Català Castellano English Deutsche Deutsche
Situació geogràfica Territori i patrimoni natural Turisme actiu Cultura Gastronomia Allotjament Agenda d'activitats Recomanacions Publicacions Qualitat
Festes Majors

GENER
Monells
- Festa petita -  4t cap de setmana
Colomers - 4a setmana
Les Olives - Garrigoles - 4a setmana
Rupià - 4a setmana
Regencós - 4t cap de setmana
Verges -Sant Julià -  1r cap de setmana
Masos de Pals - Festa petita - 4t cap de setmana

ABRIL
Bellcaire d'Empordà
- Divina Pastora - 15 dies després de Pasqua
Regencós - Festa petita - 4t cap de setmana

MAIG
Cruïlles
- Festa Sant Ponç - 2n cap de setmana de maig
Llabià - Últim cap de setmana
La Pera - Festa La trinitat - Del 28 al 31
Serra de Daró - 1r diumenge
Sta. Cristina d'Aro - Festa Santa Creu - 1r diumenge
Solius - Festa Sant Baldiri - 4t diumenge
Palau-Sator - Últim dissabte

JUNY
Begur
- Sant Pere - Dia 29
Palafrugell - Sant Pere - Dia 29  
Foixà - Sant Joan - Dia 24
Palamós - Sant Joan - Del 21 al 26
La Tallada - Últim cap de setmana
Vilopriu - Sant Pere - Dia 29
Platja d'Aro - Sant Joan - Dia 23
Vulpellac - Sant Joan - Dia 23

JULIOL
Albons
- Sant Jaume - Pel 25
Calonge - 2n dissabte
Parlavà - Fonolleres - Pel 12 i 13
Fontanilles - Sant Martí - 1r dissabte
Fonteta - Sant Generós - 2n cap de setmana
Gualta - Baix Empordà - Pel 30 i 31
L'Estartit - Santa Anna - Dia 26
Mont-ras - Sant Jaume - Pel 25
Palafrugell - Santa Margarida - Dies 19-21
Rupià - St. Margarida - Pel 20
St. Feliu i St. Julià de Boada - Últim dissabte
Corçà - Santa Cristina - Pel 24
Tor - Sant Climent - 2n diumenge
Ultramort - Baix Empordà - 1r cap de setmana
Ullà - Santa Magdalena - Pel 22
Sant Feliu de Guíxols - Últim cap de setmana i principis d'agost

AGOST
Bellcaire d'Empordà
- Sant Degollat - Dies 29 i 30
La Bisbal d'Empordà - Del 14 al 18
Esclanyà (Begur) - Sant Esteve - 1r cap de setmana
Garrigoles - Últim cap de setmana
Gaüses (Vilopriu) - L'Assumpció - Dia 15
Llafranc (Palafrugell) - Santa Rosa - Última setmana
Llofriu (Palafrugell) - Penúltima setmana
Monells - Sant Genís - 4t cap de setmana
Platja de Pals - 1a quinzena
Parlavà - Sant Feliu de Guíxols- Dies 1 i 2
Peratallada (Forallac) - Dies 6 i 7
Platja d'Aro -  Del 14 al 17
Sant Antoni de Calonge - Sant Llop - Últim cap de setmana
Palamós - Sant Joan de Palamós - 1r cap de setmana
Foixà - Sant Llorenç de les arenes - 2n Dissabte
La Bisbal d'Empordà - Sant Pol - Dia 3
La Tallada - Santa Maria - Dia 15
Tamariu (Palafrugell) - Santa Maria - Dia 15
Torroella - Sant Genís - Dia 25
Ullastret - Sant Llorenç - Dia 10 i 11
Vulpellac (Forallac) - Dies 19 i 20                                               
Vilopriu - 2n cap de setmana (el primer si coincideix amb el 15)
Marenyà - La Tallada d'Empordà- 1r cap de setmana
Púbol (La Pera) - Dia 15

SETEMBRE
Begur
- Santa Reparada - 3r cap de setmana
Canapost - Festa Major d'estiu - 2n dissabte
La Ruada d'Empordà - Canet de la Tallada - Proper al 21
Corçà - Casavells, Matajudaica - 1r cap de setmana
Castell d'Aro  - Del 5 al 10
Colomers - Sant Elm - Per l'11
Cruïlles - Sant Miquel de Cruïlles - 1r diumenge
Fontclara - Mitjans de mes
Pals - Pel 8 i 9
Púbol - La Pera - 1a setmana
Romanya de la Selva - Santa Cristina d' Aró - 1a quinzena
St. Climent de Peralta - Dies 6 i 7
Palamós - Sant Joan de Palamós - 1r cap de setmana
Sant Sadurní de l'Heura - 3r cap de setmana
Torrent - Últim cap de setmana
Ullà - Pel 8
Valldevià - Vilopriu- Sant Mateu - Pel 21
Vall-Llobrega - Sant Mateu - Pel 21 i 22
Verges - Festa de Roser - 2a o 3a setmana
Vilopriu - Festa petita - 2a quinzena

OCTUBRE
Sant Grau
- Albons - Festa Petita - 2a setmana
La Bisbal d'Empordà - Castell d'Empordà - Pel 10 i 11
Corçà - 1r cap de setmana
Fitor (Forallac) - 2a quinzena
Foixà - La Sala - 1r diumenge

NOVEMBRE
Calonge
- Sant Martí - Dia 11
Corçà - Cassà de Pelràs - 2n o 3r diumenge
Garrigoles - Sant Sadurní - Dia 29
Jafre - Sant Martí - Dia l'11
Palafrugell - Festa Petita - Sant Martí - Dia l'11
Pedrinyà - La Pera - 4a setmana
Serra de Daró - Sant Iscle - 3r cap de setmana
Sant Sadurní Heura - Cruïlles - Dia 29
Tor - La Tallada - 4t cap de setmana
Jafre - Sant Martí - Dia 11

DESEMBRE
L'Estartit
- Santa Llúcia - Dia 13
Ultramort - Dia 10
Cruïlles - Festa petita de Santa Eulalia - 2n cap de setmana


Instagram
rutes GPS Baix Empordà
Marxes i curses
Activitats

Podràs rebre de forma gratuïta al teu correu les principals novetats.
Nom:
E-mail:
Més informació


Consell Comarcal del Baix Empordà
C/Tarongers, 12 · Tel. 972 642 310 · 17100 La Bisbal d'Empordà · turisme@baixemporda.cat - Google+
© 2006-2007 Consell Comarcal del Baix Empordà
disseny web comunicatek
Aquesta acció està subvencionada pel Servei Públic d’Ocupació de Catalunya en el marc dels Programes de suport al desenvolupament local